?>
You are here:  / Najlepsza karta graficzna / Xiaomi Mi2S

Xiaomi Mi2S

Jeszcze nie tak dawno w Internecie pojawiły się informacje, jakoby chiński producent Xiaomi planował stworzyć najpotężniejszy smartfon świata Mi3. Póki co informacje te nie zostały potwierdzone, ale za to doczekaliśmy się odświeżenia modelu Mi2, który teraz nazywa się Mi2S.

Xiaomi Mi2 był niezwykle udanym smartfonem, który w chwili pojawienia się na rynku mógł konkurować z każdym. Był wyposażony w najpotężniejszy dostępny na rynku procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro, a przy tym wszystkim jego cena była wręcz nieprawdopodobnie niska i wynosiła mniej niż 300 dolarów. Technologia zrobiła jednak kolejny krok do przodu, więc Xiaomi dokonał tego samego.

Model Mi2S został wyposażony w nowszy układ Qualcomma, czyli czterordzeniowy procesor Snapdragon 600 o częstotliwości taktowania 1,7 GHz. Będzie on wspierany przed układ graficzny Adreno 320 i 2 GB pamięci RAM. Dodatkowo smartfon dostanie najnowszą nakładkę na interfejs – MIUI V5. Urządzenie będzie oczywiście pracowało pod kontrolą Androida, tym razem w wersji 4.1.2 Jelly Bean i jeśli wierzyć benchmarkowym przeciekom, to został on tak doskonale zoptymalizowany do możliwości smartfona, że w testach jego wyniki okazują się lepsze nawet od najnowszego Samsunga Galaxy S4 z ośmiordzeniowym Exynosem.

Smartfon dostanie poza tym ekran wykonany w technologii IPS o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości HD – 720p. Przy powyższej specyfikacji, a prawdopodobnie też wydajności, Xiaomi może być doskonałą alternatywą dla wszystkich, którzy pragną ultra wydajnego sprzętu, jednak z nieco mniejszym ekranem, niż te, które serwują nam ostatnio producenci w swoich flagowych urządzeniach.

Xiaomi Mi2S to także aparat o rozdzielczości 13 Mpix, WiFi z funkcją WiFi Dispay, która umożliwia bezprzewodowe podłączenie telefonu do np. telewizora, Bluetooth 4.0, czy kamera do wideorozmów. Na jego wyposażeniu znajdzie się ponadto odbiornik GPS, port USB z funkcją OTG, czy złącze MHL.

Największą wadą smartfona będzie z pewnością bateria. Akumulator o pojemności 2000 mAh właściwie nie ma racji bytu w tak zaawansowanym i wydajnym sprzęcie. Miejmy nadzieję, ze producent dość szybko to zrozumie i poprawi niedociągnięcie.

Z drugiej jednak strony, powyższa specyfikacja musi kryć w sobie jakąś tajemnicę i wadę, ponieważ urządzenie zostało wycenione na zaledwie 1999 juanów, co w przeliczeniu na złotówki daje nieco ponad 1000 zł. Tyle ma kosztować wersja z 16 GB wbudowanej pamięci, natomiast jeśli marzą Wam się 32 GB, będzie należało dopłacić około 200 zł. Niestety zakup Xiaomi może nie należeć do najłatwiejszych, ponieważ producent nie przewiduje póki co ekspansji na rynki europejskie. Trzeba więc będzie postarać się nieco bardziej…