?>
You are here:  / Karta graficzna do gier / Wybieramy nowego laptopa

Wybieramy nowego laptopa

post by related

related post

Laptopy nie przejmują rynku komputerów osobistych, one dawno już to uczyniły. Obecnie notebooki stanowią podstawowe wyposażenie każdego domostwa. Kolejne badania rynku potwierdzają tezę, że rzadko kiedy decydujemy się na kupno komputera stacjonarnego. Zwiększony popyt przekłada się na zwiększony podaż, co sprawia, że z miesiąca na miesiąc sklepy ze sprzętem komputerowym są wręcz zalewane przez kolejne edycje laptopów. Jak odnaleźć się w tym gąszczu ofert? Jak wybrać nowego laptopa?

Kierunek: laptop

Żyjemy w erze komputerowej, z komputera przeciętny Kowalski korzysta średnio kilka godzin dziennie – i choć w tym wypadku komputerem często okazuje się smartfon, to i tak mało kto wyobraża sobie życie bez laptopa. Te zaś prędko się niszczą, zresztą postęp (nowe technologie webowe, systemy operacyjne czy gry) sprawia, że z roku na rok wymagania co do komputerów są coraz większe. A jeśli dodamy fakt, że i żywotność komputerów jednak zmniejsza się, co 2-3 lata większość z nas zmuszona jest do wymiany sprzętu. Jaki laptop kupić w 2016 roku?

toshiba
Laptop uniwersalny: wymagania sprzętowe

Nie będziemy tu oczywiście wymieniać dokładnej specyfikacji sprzętowej. Priorytety nie zmieniły się bowiem od lat. Sercem laptopa jest oczywiście wydajny procesor, pojemna pamięć RAM oraz szybki dysk. Jeśli nie będziemy grać w nowsze edycje gier, nie wybierajmy laptopów z mocną kartą graficzną. Dobry procesor i dobra karta graficzna oznacza jedno: konieczność bardzo dobrego chłodzenia układu, to zaś pociąga za sobą zwiększoną głośność, a w dłuższej perspektywie krótszą żywotność laptopa – każde chłodzenie po upływie pewnego czasu traci na wydajności.
laptop toshiba
Laptop domowy

Komputer do domu powinien cechować się uniwersalnością, a jeśli nie będzie on przykuty do jednego stanowiska, warto postawić na laptopy mobilne, to znaczy lekkie i niewielkie. Możemy również pokusić się o hybrydę, czyli coś w stylu dużego tableta z dołączaną klawiaturą. Z takimi laptopami mamy do czynienia chociażby w serii Portege firmy Toshiba dostępna na euro.com.pl
Mobilność w cenie

Wybierając laptop do użytku typowo mobilnego, warto rozglądnąć się za takim sprzętem, który posiada mocną baterię, co zagwarantuje nam długie godziny korzystania ze sprzętu bez konieczności podłączenia zasilania sieciowego.
Laptop: centrum multimediów

Jeśli nie posiadamy w domu telewizora, a uwielbiamy dużo seriali, choćby przez platformę Netflix, to warto zaopatrzyć się laptopa o nieco większym ekranie. Ekran 17 calowy pozwoli nam na w miarę komfortowe oglądanie, a jeśli sprawimy sobie specjalną podkładkę, będziemy mogli oglądać ulubione produkcje w łóżku. Naturalnie, 17 calowy laptop nie będzie zbyt mobilny, szczególnie dzieci będą miały trudność w korzystaniu.

Nowy laptop powinien przede wszystkim być wybierany pod kątem naszych upodobań. Powinniśmy już wiedzieć bowiem na tym etapie, co lubimy robić, a co nie. Niektóre funkcjonalności współczesnych laptopów prędko okazują się jedynie gadżetem nie przydatnym na dłuższą metę, stąd powinniśmy zachować umiarkowany konserwatyzm w tych kwestiach.