?>
You are here:  / Karta graficzna do gier / Windows 8 już po premierze!

Windows 8 już po premierze!

post by related

related post

26 października to wielka chwila dla Microsoftu. To właśnie od dziś system Windows 8 jest dostępny na klientów na całym świecie (także w Polsce).

Czym się charakteryzuje najnowszy produkt Microsoftu?

Windows 8 to przede wszystkim nowe, przełomowe funkcje niedostępne do tej pory w innych systemach. Innowacje widoczne są tuż po włączeniu komputera (uwaga! w dwa razy szybszym tempie niż do tej pory). Już na pierwszy rzut oka widać różnicę. Mowa oczywiście o pulpicie, który złożony jest z wielu małych pól, które są naszymi ulubionymi kontaktami, aplikacjami oraz skrótami do wybranych plików. Jest to zarówno prosty jak i przejrzysty sposób na szybkie połączenie się z daną funkcją. To także możliwość podkreślenia swojej indywidualności, ponieważ ułożenie pulpitu, jego kolory i pozostałe walory wizualne zależą tylko od nas. Co ciekawe, Windows mając na celu dobra swoich klientów udostępnił także opcję powrotu do standardowego pulpitu, by stopniowo każdy w swoim tempie mógł oswoić się z najnowszym systemem.

windows 8

Oprócz wspomnianej wyżej szybkości, wielką zaletą najnowszego systemu Windows 8 jest to, że dzięki ułożeniu aplikacji obok siebie, można wykonywać równocześnie wiele czynności. Jest to idealne udogodnienie dla tych, którzy mają podzielną uwagę lub mają kilka prostych rzeczy do zrobienia równocześnie. Oglądanie filmu i równoczesne sprawdzanie poczty nigdy nie było tak proste!

Windows 8 wykorzystując najnowsze technologię, zainwestował także w tym coraz bardziej popularną chmurę, czyli usługę SkyDrive. Wykorzystując ją możemy przechowywać dokumenty, muzykę czy fotografię w chmurze, do której będziemy mieli dostęp z dowolnego miejsca. Oznacza to swobodę i dowolność przechowywania plików zarówno na dysku jak i w innym (awaryjnym) miejscu. Stanowczo zwiększa to bezpieczeństwo naszych danych.

windows 8
System Windows 8 łączy się także ze sklepem Windowsa, z którego można pobrać za opłatą lub darmowo tysiące przeróżnych aplikacji.

Czy obsługa systemu jest prosta? Oczywiście! Windows 8 można obsługiwać na 3 sposoby. Klawiatura, myszka i dotyk. Pozwala to na całkowite dostosowanie się do indywidualnych preferencji każdego z nas.

Minimalne wymagania sprzętowe, które urządzenia muszą posiadać, by sprawnie zainstalować Windows 8 to :

Procesor: 1 GHz dla 32/64 bit
Instrukcje procesora: Rozszerzenie Physical Address Extension (PAE), obsługa Never eXecute (NX lub XD — eXecute Disable — w przypadku procesorów Intela), zestaw instrukcji SSE2.
RAM: 1 GB dla wersji 32 bit oraz 2 GB dla wersji 64 bit
Dysk twardy: 13 GB wolnego miejsca dla 32 bit, 16 GB wolnego miejsca dla 64 bit
Karta graficzna: Obsługa DirectX 9 z WDDM 1.0, ekran o rozdzielczości 1024×768 lub wyższej.

Dla wszystkich fanów Microsoftu i systemu Windows 8 mamy dobrą wiadomość. Już teraz można kupić tablety oraz laptopy z Windowsem 8. Windows 8 będzie dostępny w tradycyjnych kanałach sprzedaży w dwóch wersjach: Windows 8 i Windows 8 Pro.

Źródło zdjęć :www.windows.microsoft.com