?>
You are here:  / Karta graficzna do gier / Trzy niedrogie i godne polecenia Ultrabooki

Trzy niedrogie i godne polecenia Ultrabooki

post by related

related post

Dla wielu nowy rok to czas zmian i realizowania postanowień, a jednym z nich może być na przykład wymiana starego komputera na sprzęt nowszy, lżejszy, ładniejszy czy też bardziej wydajny. Dobrym rozwiązaniem stają się w tej sytuacji Ultrabooki – jeszcze rok, półtora temu były to urządzenia, które można by nazwać kaprysem, bowiem ich wydajność w stosunku do ceny pozostawiała wiele do życzenia, niemniej prezentowały się nad wyraz elegancko.

Dzisiaj sytuacja unormowała się już na tyle, że całkiem wydajnego Ultrabooka możemy kupić w cenie oscylującej wokół 2500 złotych, co za sprzęt, który będzie nam służyć przez najbliższe 5 (lub więcej) lat wydaje się być kwotą rozsądną. Poniżej znajdziecie propozycje trzech urządzeń, na zakupie których – oczywiście mając ściśle określone priorytety – się nie zawiedziecie. Założenie było zatem takie, by pokazać Ultrabooki, które dysponować będą w miarę pojemnym dyskiem, specyfikacją pozwalającą na swobodną pracę na kilku aplikacjach oraz łatwe i wygodne w transporcie.

Lenovo IdeaPad U310

Lenovo IdeaPad U310 – urządzenie dla osób wymagających po prostu stabilnego laptopa do pracy. Całkiem wydajny, dwurdzeniowy układ Intel Core i3 3 generacji o taktowaniu 1,8 GHz wspomagany jest przez 3 GB pamięci RAM. Ekran o przekątnej 13,3 cala spokojnie wystarczy do codziennych zastosowań, ale – co trzeba od razu zauważyć – nie jest dotykowy, stąd preinstalowany na dysku urządzenia Windows 8 traci trochę ze swojej funkcjonalności. Wyświetlane na nim obrazy są jednak bardzo ostre, kolory naturalne, słowem jest tak, jak być powinno. Częstą przypadłością Ultrabooków jest niski, niektórym przeszkadzający, spad klawiszy – w przypadku tego urządzenia poradzono sobie z tym problemem doskonale, praca jest niezwykle wygodna i komfortowa.

HP Envy TouchSmart 4-1130ew

HP Envy TouchSmart 4-1130ew – Ultrabook gabarytowo bardzo podobny do poprzedniego urządzenia – ekran ma 14 cali, a całość waży nieco ponad 1,5 kg. Jest to jednak komputer o wiele bardziej wydajny, bowiem dwurdzeniowy procesor ma maksymalne taktowanie na poziomie 2,7 GHz, a ten układ jest dodatkowo wspierany przez 6 GB pamięci RAM. Na dysku twardym HDD znajdziemy 500 GB wolnej przestrzeni, natomiast mamy też do dyspozycji dysk SSD, o pojemności 32 GB. Preinstalowany na dysku twardym tego Ultrabooka Windows 8 będzie mógł w pełni pokazać swoje umiejętności, jako że urządzenie zostało wyposażone w ekran dotykowy. Co więcej, dostaniemy też do dyspozycji kartę dźwiękową z systemem Beats Audio, dzięki czemu dźwięki robią naprawdę niezłe wrażenie. Miłym dodatkiem jest zaś podświetlana klawiatura. Wszystko to, a także stosunek jakości wykonania i wydajności do ceny sprawia, że spośród tych trzech urządzeń produkt Lenovo opłaca się kupić najbardziej.

Samsung ATIV Book 5

Samsung ATIV Book 5 – i na sam koniec przedstawiciel koreańskiego megaproducenta elektroniki użytkowej. ATIV Book 5 ma na wyposażeniu dwurdzeniowy układ Intela o maksymalnym taktowaniu 2,7 GHz, 4 GB RAM oraz wydajną, jak na tę klasę urządzeń, kartę graficzną – AMD Radeon HD8750M, wspomaganą dodatkowo przez zintegrowany układ graficzny Intela. Poza tym ATIV Book 5 jest porównywalny do powyższych modeli – ma 500 GB dysk HDD oraz 24 GB dysk SSD, wszystkie niezbędne obecnie złącza oraz Windows 8 na pokładzie (niestety bez ekranu dotykowego).