?>
You are here:  / Karta graficzna do gier / Stopklatka.pl – newsy filmowe i repertuar kin

Stopklatka.pl – newsy filmowe i repertuar kin

post by related

related post

Jeśli interesujecie się szeroko rozumianą kinematografią to z pewnością staracie się być na bieżąco we wszelkich kwestiach z nią związanych. Dla Waszej wygody powstała aplikacja o znajomej nazwie – Stopklatka.pl.

Portal stopklatka.pl jest doskonale znany internautom, którzy interesują się kinem i rozrywką. Można w nim znaleźć mnóstwo ciekawych informacji z tego zakresu, jednak jak to zwykle w przypadku stron internetowych bywa, im więcej informacji, tym trudniejsza nawigacja, szczególnie jeśli akurat nudzimy się czekając na tramwaj i jedynym źródłem dostępu do informacji jest smartfon. Właśnie z myślą o takich ludziach powstała aplikacja o nazwie Stopklatka.pl – newsy filmowe i repertuar kin.

Aplikacja zadebiutowało w pierwszej połowie ubiegłego roku, jednak od tego czasu wiele się zmieniło, a dziś mamy możliwość korzystania z jej kolejnej wersji oznaczonej numerem 1.2. Nie da się ukryć, że zmiany, jakie nastąpiły w tym okresie zdecydowanie należy zaliczyć programistom na plus. Zacznijmy jednak od pierwszego kontaktu z mobilną stopklatką.

Po uruchomieniu programu, naszym oczom ukazuje się lista najnowszych wiadomości ze świata kina i rozrywki. Prezentowane są one w formie zdjęcia, tytułu i krótkiego tekstu wprowadzającego, którego całość znajdziemy wybierając danego newsa. Nad listą wiadomości znajduje się natomiast belka z logo Stopklatka.pl i dwa przyciski. Pierwszy z nich to zwykła wyszukiwarka, która pozwala odnaleźć w zasobach serwisu interesujące nas informacje, drugi natomiast pozwala na zlokalizowanie naszego położenia, o ile korzystamy z GPS, lub samodzielne wybranie lokalizacji z listy miast. Po co? O tym za chwilę.

Na dole ekranu znajdziemy kolejne trzy funkcje aplikacja. Pierwsza z nich to zarazem strona startowa, a więc wspomniane już wiadomości, druga to nowości, a więc wykaz filmów jakie ostatnio pojawiły się w kinie, trzecie – repertuar kin.

Lista nowości pozwala zdobyć podstawowe informacje odnośnie danego filmu, włącznie z krótkim opisem, pełną obsadą, galerią zdjęć, a wielu przypadkach także recenzją. Baza nowości ogranicza się zwykle do kilku, kilkunastu pozycji, jednak jeśli interesuje nas jakikolwiek inny film, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki.

Ostatnia funkcja, czyli repertuar kin, może być szczególnie przydatna w podróży. Po wyboru miast, o którym już wspominaliśmy, naszym oczom ukazuje się lista dostępnych kin, jakie się w nim znajdują. Tutaj należy przyznać, że informacje są dość szczegółowe i nie wszystkie aplikacje, czy nawet strony internetowe były w stanie pokazać mi repertuar wszystkich kin, jakie znajdują się w danym mieście. Duży plus. Poza samym repertuarem możemy oczywiście błyskawicznie przejść do opisu danego filmu i dzięki temu łatwiej podjąć decyzję, czy warto poświęcić mu czas i pieniądze.

Aplikacja „Stopklatka.pl – newsy filmowe i repertuar kin” jest bardzo przejrzysta, doskonale czyta się informacje w niej zawarte i bardzo łatwo nawiguje w jej prostym interfejsie. Jedynym elementem, który nie pasuje do całości jest szara, dolna belka z przyciskami wiadomości, nowości i repertuarem kin. Gdyby nadać jej bardziej charakterystycznego dla całego serwisu wyglądu, ciężko byłoby mieć zastrzeżenia do czegokolwiek innego. Wszelkie błędy początkowych wersji zostały wyeliminowane, więc jeśli korzystacie na co dzień ze smartfonów, warto wzbogacić się o Stopklatkę.pl.