?>
You are here:  / Karta graficzna do 500 zł / Sony aktualizuje swoje smartfony

Sony aktualizuje swoje smartfony

Akcja polegająca na aktualizacji Androida nie obejmie jednak wszystkich urządzeń japońskiego producenta.

Sony opublikowało listę swoich urządzeń, które obecnie pracują pod Androidem Ice Cream Sandwich, ale w pierwszych miesiącach otrzymają aktualizację do wersji 4.1 Jelly Bean. Jeśli posiadacie jeden ze smartfonów Sony i już zacieracie dłonie na nowy system, to doczytajcie artykuł do końca, gdyż niestety nie wszystkie modele zostaną objęte aktualizacjami.

Jak to zwykle bywa, najlepiej mają posiadacze najnowszych i najlepszych modeli Sony. W pierwszym rzędzie znalazły się bowiem Xperie T, TX i V. Ich użytkownicy mogą spodziewać się aktualizacji na przełomie marca i lutego 2013 roku. Druga tura, która planowana jest na koniec marca, będzie dotyczyła modeli J, P oraz Go. Trzecia i ostatnia faza odświeżania smartfonów przypadnie w udziale Xperii S, SL, Ion i acro S. Te urządzenia poczekają na swoją kolej do kwietnia, jednak nie wiadomo czy można spodziewać się ich aktualizacji na początku, czy raczej na końcu miesiąca.

Z powyższych informacji jasno wynika, że pominięci zostali właściciele pozostałych smartfonów, które pracują pod kontrolą ICS’a. DO tego grona zaliczają się Xperia sola, U, miro i tipo. Sony oficjalnie potwierdziło, że w tym przypadku aktualizacji nie będzie, więc wszyscy Ci, którzy liczyli na zwykłe przeoczenie, muszą pogodzić się z rzeczywistością.

Takie działanie japońskiego producenta można jednak w łatwy sposób wytłumaczyć. Modele, które nie doczekają się aktualizacji posiadają słabszą specyfikację w stosunku do wydajniejszych braci. Odświeżenie systemu niosłoby za sobą dość duże ryzyko, które zamiast usprawnić działanie telefonów, mogłoby je wręcz pogorszyć.

Z drugiej strony, pominięte aktualizacjami smartfony nie należą do topowych modeli i kupując jeden z nich powinniśmy liczyć się z tym, że nie będziemy traktowani na równych warunkach z modelami high-end’owymi.