?>
You are here:  / Tania i dobra karta graficzna / Sennheiser HD 202 – najlepsze do 200 złotych?

Sennheiser HD 202 – najlepsze do 200 złotych?

post by related

related post

Ile trzeba zapłacić za dobre słuchawki? Pytanie, na które nie ma jednej, dobrej odpowiedzi – często ocenę końcową konkretnego modelu wyznacza stosunek jakości do ceny, i to w takich kategoriach rozpatrywany jest jego potencjalny zakup. Mając zatem w kieszeni 100, 200 czy nawet 2000 złotych znajdziemy słuchawki, na które nie żal nam będzie wydać odpowiedniej kwoty.

Dzisiaj jednak nie będziemy sięgać po model dla profesjonalistów – zajmiemy się propozycją słuchawek nieco tańszych, co nie znaczy wcale, że najtańszych. Weźmiemy na tapetę bardzo popularny model niemieckiej firmy Sennheiser o oznaczeniu HD 202.

Seria HD zawsze charakteryzowała się niezłą jakością za rozsądną cenę – niektóre modele z najniższej półki bez problemu działały nawet dziesięć (czy nawet dłużej – true story) lat, oferując przy tym całkiem niezły standard. Model 202 nie jest w żadnym razie nowością, przeciwnie, na rynku jest już na tyle, że do jego obecności każdy zdążył już przywyknąć. Dlaczego zatem poświęcamy mu cały wpis? Odpowiedź jest prosta – to nadal świetnie słuchawki!

Sennheiser HD 202

Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że jest jedną z najlepszych propozycji w cenie do 200 złotych. Wyciągając słuchawki z pudełka po raz pierwszy zwraca uwagę ich solidne wykonanie; rzecz, z której zawsze słynął Sennheiser. Zazwyczaj jednak słuchawkami się nie rzuca, zatem najważniejsze jest to, jak grają. A w tej kwestii próżno szukać jakichkolwiek większych minusów. Dźwięki są mocne, czyste, a bas potrafi miejscami porwać. Wielokrotnie łapałem się na tym, że słyszę w ulubionych piosenkach dźwięki, których wcześniej nie zidentyfikowałem. By być jednak sprawiedliwym dla sprzętu, z którego korzystałem przed HD 202 – części dźwięków, które znałem z tamtych słuchawek nie słychać w muszlach HD 202. Nie czynię z tego jednak zarzutu – za tę cenę nie należy oczekiwać, że dostaniemy najlepszy produkt na rynku, niemniej słuchawki są naprawdę przedniej jakości.

Dla niektórych minusem może być jednak dość mocny nacisk pałąka i muszli na głowę i usz; problem może się nasilać szczególnie w przypadku osób, które noszą okulary. Z czasem jednak to uniedogodnienie znika. Przy jakich okazjach najlepiej sprawdzają się słuchawki? Przede wszystkim przy odsłuchiwaniu muzyki z poziomu odtwarzacza przenośnego. HD 202 potrafią wydobyć z nich maksimum, minusem może być jednak bardzo długi kabel, nawet pomimo poręcznego klipsa, dołączanego do zestawu. To, co jest minusem w przypadku zastosowań mobilnych, staje się olbrzymią zaletą, kiedy ze słuchawek przyjdzie nam korzystać w zaciszu domowym. Długi kabel pozwala na swobodne podpięcie go chociażby do telewizora podczas grania – wtedy trudno nas będzie zaskoczyć, bo chociaż producent nie zastosował w słuchawkach imitacji dźwięku przestrzennego, to dokładnie słychać, skąd nadchodzą przeciwnicy.

Sennheiser HD 202

Słuchawki zakończone są standardowym jackiem 3,5 mm, niemniej w zestawie znajduje się również adapter na 6,3 mm złącze – charakteryzujące się w powszechnej opinii niezawodnością oraz wytrzymałością. Jedynym minusem może być jedynie brak regulacji głośności na kablu – dla nikogo nie powinna być to jednak kwestia dyskwalifikująca potencjalny zakup HD 202, bowiem – w największym skrócie – są to świetnie i uniwersalne słuchawki, które zadowolą również tych bardziej wymagających.