?>
You are here:  / Tania karta graficzna / Nowe procesory Snapdragon

Nowe procesory Snapdragon

Rozwój rynku urządzeń mobilnych byłby niemożliwy bez rozwoju technologicznego, w którym udział największych producentów smartfonów i tabletów polega często na wyborze odpowiednich podzespołów. Ofertę procesorów poszerza Qualcomm, co z pewnością będzie miało odzwierciedlenie w najnowszych urządzeniach mobilnych.

Podczas targów elektroniki użytkowej CES 2013, swoimi najnowszymi produktami pochwalili się producenci procesorów, którzy zaprezentowali najnowszą Tegrę 4 i dwie wersje Snapdragona. Największym wydarzeniem była oczywiście prezentacja pierwszego układu, którym NVIDIA pragnie na dobre podbić rynek, jednak nie bez echa przeszła także premiera nowych produktów Qualcomm’a, które również mają szansę na spory sukces.

Qualcomm zaprezentował dwie linie procesorów, oznaczone nazwami Snapdragon 600 i 800. Pierwszy układ ma charakteryzować się zwiększona o 40 procent wydajnością w stosunku do poprzednika, czyli wersji S4 Pro. Procesor będzie posiadał cztery rdzenie Krait 300 o częstotliwości 1,9 GHz każdy, oraz układ graficzny Adreno 320. Ponadto Snapdragon będzie obsługiwał LPDDR3 RAM.

Jeszcze mocniejszym rozwiązaniem będzie procesor Snapdragon 800, którego wydajność w stosunku do S4 Pro została zwiększona o 75 procent. Układ ten również będzie posiadał 4 rdzenie, tym razem Krait 400, z których każdy będzie taktowany zegarem do 2,3 GHz. Poza tym urządzenie wyposażone w ten układ otrzymają grafikę Adreno 330, której wydajność względem Adreno 320 jest dwukrotnie większa. Oczywiście Snapdragon 800 będzie obsługiwał pamięć LPDDR3 (2×32 bit o taktowaniu 800 MHz) i zostanie wyposażony w moduł LTE. Na jego korzyść przemawia także fakt obsługi wysokiej rozdzielczości – do 4096×2304 pikseli, co w tym roku może mieć niebagatelne znaczenie.