?>
You are here:  / Karta graficzna do gier / Nokia e66 – luksus w solidnej obudowie

Nokia e66 – luksus w solidnej obudowie

post by related

related post

Nokia e66 – luksus w solidnej obudowie

Telefony Nokia e66 nie należą do najnowszych, baa… dla większość z nas są już leciwe. Dlaczego więc jej użytkownicy mają tyle pozytywnych o niej opinii ? Dlaczego wielu z nas woli zostać przy modelu e66 niż inwestować w nowszy telefon, np. z ekranem dotykowym? Odpowiedź jest prosta. Jakość. Chwytając w dłoń Nokię e66 mamy wrażenie luksusu – metalowa, ciężka obudowa, szklana szybka, solidnie zaplanowane przyciski, ekran świetnie odzwierciadlający kolory – to wszystko sprawa, że tego telefonu aż chce się używać.

Nie należę do osób często zmieniających telefony, jednak w swoim życiu „klika” ich miałem. Nokia e66 należy do mojej ścisłej czołówki. Obudowana została wykonana z twardego, wytrzymałego materiału, który jest odporny na zarysowania oraz upadki z dość znacznej wysokości. Kolejną zaletą, a dla niektórych wadą jest waga telefonu – jest ciężki jak na telefon tych rozmiarów. Tak jak napisałem, dla mnie jest to zaleta, nie wiem dlaczego, ale mam poczucie jego solidności – lubię czuć że trzymam telefon w ręku.

Ekran według mojej opinii świetny, bardzo dobrze odwzorowuje barwy. Wysoka jego rozdzielczość pozwala na wyświetlenie wielu elementów w jego ramach.
Nokia e66 jest telefonem biznesowym. Oprogramowanie pozwala na szybką zmianę profilu Użytkownika, np. z firmowego na domowy – dzięki czemu możemy go wykorzystywać zarówno w pracy, jak i w domu. Każdy profil ma odrębny pulpit, kontakty etc.

Wyposażony został w dobrej jakości aparat fotograficzny z dołączoną lampą błyskową.

Przez dwa lata korzystania z tego telefonu, doliczyłem się dwóch jego wad. Pierwszą jest zawieszanie się systemu – była to bardzo rzadka awaria, ale była. Czasami system przestawał odpowiadać na polecenia i restartował telefon. Drugą wadą była klapka portu USB, która po jakimś czasie po prostu odpadła od obudowy – nic nie stało na przeszkodzie aby ją z powrotem przykleić, jednak z mojego czystego lenistwa został telefon bez niej. Zaznaczam jednak, że nie było to spowodowane złamaniem się tego elementu, po prostu klapka się odkleiła.

Telefony Nokia zawsze spełniały moje oczekiwania, tym razem nie było inaczej. Widać, że inżynierowie firmy wykonali kawał dobrej roboty, a sam producent nie poskąpił na dobrych jakościowo materiałach do wykończenia telefonu. Mimo, że upłynęło już kilka ładnych lat odkąd telefon wszedł do sprzedaży – mogę go śmiało polecić.