?>
You are here:  / Karta graficzna do gier / Kupujemy laptopa do gier. Na co zwracać uwagę?

Kupujemy laptopa do gier. Na co zwracać uwagę?

post by related

related post

Jeszcze do niedawna miłośnicy gier nie brali pod uwagę zakupu innego sprzętu niż komputer stacjonarny. Obecnie wielu z nich chętnie inwestuje w dobrego, solidnego laptopa do gier, doceniając również jego inne zalety. Jakie są główne zalety laptopów do gier i co nie powinno umknąć naszej uwadze podczas zakupu tego urządzenia?

Choć laptopy dla graczy nie są zbyt tanie ani wyjątkowo wydajne, cieszą się stale rosnącą popularnością. Mają zarówno szereg atutów, jak i pewne wady, które w rezultacie mogą wpłynąć na naszą ostateczną decyzję.

Zalety i wady laptopów do gier

Do najważniejszych zalet laptopów gier zalicza się ich mobilność, którą docenią przede wszystkim osoby często podróżujące lub przeprowadzające się. Laptop do gier zajmuje też niewiele miejsca, a ponadto pobiera kilka razy mniej prądu niż komputer stacjonarny.

Co więcej, decydując się na laptopa do gier nie musimy posiadać specjalistycznej wiedzy dotyczącej składania i konfigurowania tego typu urządzeń. Krótko rzecz ujmując, kupując laptopa otrzymujemy gotowy sprzęt do grania.

Z kolei wśród wad laptopów dla graczy wymienia się głównie dość wysokie ceny i niższą wydajność w porównaniu do komputerów stacjonarnych. Minusem laptopów do gier może okazać się też ograniczona możliwość rozbudowy sprzętu bądź wymiany poszczególnych podzespołów.

Najważniejsze parametry laptopów

W przypadku laptopów dla graczy najlepszą propozycją będzie matryca o przekątnej 17 cali, która wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD. Natomiast dobierając pamięć RAM, możemy bez wahania przyjąć zasadę – im więcej, tym lepiej.

Procesor i karta graficzna w laptopie do gier powinny mieć jak najwyższą wydajność. Upewnijmy się jednak, czy procesor w danym modelu nie jest zbyt słaby i nie ogranicza wydajności karty graficznej.

Dla podniesienia komfortu korzystania z laptopa możemy także skusić się na dokupienie różnych dodatków, takich jak podświetlana klawiatura, dysk SSD czy zestaw głośników generujących dźwięk wysokiej jakości.