You are here:  / Tania i dobra karta graficzna / ZTE Grand Memo nie takie mocne

ZTE Grand Memo nie takie mocne

post by related

related post

Na ZTE Grand Memo chrapkę mieli wszyscy, bo zapowiadana przez producenta specyfikacja smartfona pozwalała wiązać z nim naprawdę wielkie oczekiwania. Rzeczywistość po raz kolejny wszystko zweryfikowała.

Problem polega na tym, że ZTE na oficjalnej prezentacji smartfona poinformowało o jego naprawdę potężnej specyfikacji. Urządzenie miało procować z nowym procesorem Qualcomm Snapdragon 800, czyli być pierwszym smartfonem z tym układem, a dodatkowo miał on być wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Wszystko to sprawiało, że HTC, Sony, a prawdopodobnie także Samsung, otrzymaliby godną konkurencję.

W związku z powyższym napięcie rosło, a ZTE znalazło się w centrum uwagi. Jak się okazało niesłusznie, bo Grand Memo nie wyróżnia się absolutnie niczym szczególnym.

Na jego pokładzie znajdziemy wciąż dobry, ale nie tak jak zapowiadany, czterordzeniowy procesor Snapdragon S4 Pro APQ8064 i tylko 1 GB pamięci RAM. Pełna specyfikacja wygląda następująco:

system operacyjny Android 4.1.2 Jelly Bean
ekran 5,7 o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli
czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064
1 GB pamięci RAM
16 GB pamięci wewnętrznej
kamera główna 13 Mpix i przednia 1 Mpix
Bluetooth 4.0, Wi-Fi
LTE
akumulator 3200 mAh

Niestety ZTE Grand Memo okazało się wielkim rozczarowaniem, być może największym na targach MWC 2013. Rynkowa data premiery smartfona nie została ujawniona, wiadomo jednak, że telefon trafi także do Europy. Jeszcze jakiś czas temu bardzo byśmy się z tego cieszyli, ale w takiej sytuacji trudno nie pozostać obojętnym na takie informacje.

ZTE Grand Memo nie takie mocne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)