You are here:  / Karta graficzna do gier / Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W w dobrej cenie!

Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W w dobrej cenie!

post by related

related post

Składasz nowy komputer lub chcesz wymienić zasilacz na coś mocniejszego? Pora rzucić okiem na zasilacz Thermaltake o mocy 530W, który wystarczy spokojnie do komputerów wyposażonych w jedną kartę graficzną. Cała tajemnica tkwi w cenie – około 230 zł. Czy warto kupić zasilacz 530W do nowego komputera?

Cena do jakości? 9/10

Za około 230 zł otrzymujemy zasilacz Thermaltake o mocy 530W pochodzący z serii Smart Series, wydajnych zasilaczy przeznaczonych do obudów komputerowych typu ATX. To co mi się najbardziej podoba (za tą cenę), to że jest „modularny”, czyli podpinamy tylko te kabe, które są nam potrzebne, dzięki temu zadbamy o porządek we wnętrzu komputera. Kable są długie i nie będzie problemu z umieszczeniem ich nawet w dużych obudowach.

thermaltake smart se modular 530w opinie

Niestety kable mają jedną małą wadę – brak oplotu, są dosyć sztywne oraz wtyczki wykonane z kiepskiej jakości plastiku. Na szczęście kable są też „płaskie”, więc można je łatwo rozmieścić. Do dyspozycji mamy możliwość podłączenia:

1 x ATX12V 24-pin (20+4) [zasilanie płyty głównej]
1 x EPS12V 8-pin / ATX12V 4-pin [zasilanie procesora]
2 x PEG 8-pin / PCI-E 6-pin [zasilanie karty graficznej]
3 x Molex 4-pin [zasilanie dysków, napędów]
6 x Serial-ATA [zasilanie dysków]
1 x Floppy 4-pin [zasilanie stacji dyskietek] 🙂

Zasilacz jest wyposażony również w duży i bardzo cichy wentylator o średnicy 140 mm z automatyczna kontrolą obrotów, która zapewnia właściwe chłodzenie dla jednostki, zachowując przy tym wysoką kulturę pracy oraz trwałość. Średni czas bezawaryjnej pracy zasilacza szacowany jest na około 100000h.

Oprócz tego zasilacz posiada zabezpieczenia OVP (zabezpiecza przed zbyt niskim napięciem), OPP (zabezpiecza zasilacz przed przeciążeniem) oraz SCP (zabezpieczenie przeciwzwarciowe – po wykryciu zwarcia odłącza zasilacz). Wyposażony jest również w aktywny układ PFC i charakteryzuje się niezwykle wysoką efektywnością do 87% skuteczności.

UWAGA zasilacz nie ma certyfikatu 80+, producent tylko umieścił znaczek o 87% wydajności stylizowany na certyfikat 80+. W wielu sklepach podaje się że zasilacz posiada certyfikat 80+ Bronze – jest to błąd!

Zasilacz bez problemu sobie poradzi z takim układem (komputerem), jak chociażby Intel Core i5 4690K + GTX770 + 8 GB RAM. Cały zestaw pod obciążeniem nie będzie brał więcej niż ~350W, więc pozostaje jeszcze odrobina mocy na ewentualne OC.
Czy warto kupić?

W tej cenie trudno o tak dobry zasilacz jakim jest Thermaltake Smart SE Modular 530W. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że znalazł się on w rankingu TOP 10 zasilaczy w serwisie Benchmark.pl oraz najlepiej sprzedający się zasilacz (219 zł) w serwisie Morele.net a więc świadczy to o tym, że jest to sprawdzony i kupowany bardzo chętnie wybór.