You are here:  / Testy kart graficznych / Wentylatory Corsair Air Series Quiet Edition AF140 i SP120 – przyjemna cisza w obudowie

Wentylatory Corsair Air Series Quiet Edition AF140 i SP120 – przyjemna cisza w obudowie

post by related

related post

Dzisiaj zajmiemy się świetnymi wentylatorami Corsair Air Series Quiet Edition AF140 i SP120 przeznaczone do obudowy komputerowej oraz chłodzenia CPU, które łączą w sobie jakość wykonania, wydajność, ciszę i ponadprzeciętny wygląd… jak na wentylatory.
­

­
­
Corsair AF140

AF140 Quiet Edition marki Corsair, to wentylatory o średnicy 140 mm, przeznaczone do obudów komputerowych. Posiadają łożysko hydrauliczne i generują hałas na poziomie 24 dBA, a gumowe narożniki i cienkie łopatki redukują hałas i wibracje.

Corsair Air Series

Maksymalna prędkość obrotowa wynosi 1150 obrotów na min. Wyposażone są w złącze 3-pin i reduktor napięcia dzięki któremu można regulować napięcie zasilania od 7 do 12 V. Do zestawu dołączone są 3 pierścienie: czerwony, niebieski i biały, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomalować pierścienie na dowolny kolor lub kupić wersję z podświetleniem.

Corsair Air Series

Największym plusem natomiast jest to że przy poniżej 1000 obrotów wentylatory są praktycznie niesłyszalne, dlatego warto wymienić dołączone do obudowy stare wentylatory, które generują niepotrzebny hałas. A jak wielka jest różnica? Odpowiedź znajdziecie w filmiku poniżej.

Corsair SP120

Corsair Air Series SP120 Quiet Edition to wentylatory o średnicy 120mm przeznaczone do coolerów CPU, które generują hałas na poziomie 23dB, a ich prędkość obrotowa wynosi 1450 obr./min. Podobnie jak AF140 – Corsair SP120 posiadają łożysko hydrauliczne oraz gumowe narożniki i cienkie łopatki.

Corsair Air SeriesKażdy modder również doceni dołączone kolorowe pierścienie, które świetnie wkomponują się zwłaszcza w obudowie z szybą. Możliwości jest wiele i każdy znajdzie lub wymyśli coś dla siebie, minusem natomiast jest niestety cena – około 60 zł za 1 wentylator to dość sporo.

Hałas

A jak wielka jest różnica pomiędzy dołączonymi w zestawie z obudową lub Coolerem CPU, a wentylatorami Corsair Air Series Quiet Edition? Odpowiedź znajdziecie w filmiku poniżej od 6:32 ale polecam obejrzeć całość (niestety nie jest po polsku).

I jak? Słychać różnicę? 🙂 Myślę, że może jednak warto zainwestować, jeśli ktoś ceni sobie ciszę. Co o tym myślicie?

Wentylatory Corsair Air Series Quiet Edition AF140 i SP120 – przyjemna cisza w obudowie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)