?>
You are here:  / Karty graficzne 2015 / Telefon przyszłości od Motoroli?

Telefon przyszłości od Motoroli?

post by related

related post

Współpraca Motoroli i giganta z Mountain View jest faktem już od pewnego czasu, a jej owocem może okazać się X Phone.

Współpraca to może złe słowo, gdyż Motorola najzwyczajniej w świecie należy do Google – przynajmniej jedna z jej połówek – Motorola Mobility. Ten fakt nie miał odzwierciedlenia w smartfonowej rzeczywistości i dopiero teraz na światło dzienne wychodzą ciekawe informacje, które nawet jeśli nie okażą się prawdziwe, to potrafią rozbudzić wyobraźnię.

Obie firmy pracują podobno nad smartfonem, którego kodowa nazwa to „X Phone”. Prawdopodobnie chodzi o kolejną wersję Nexusa, jednak nie to jest najistotniejsze. Urządzenie ma oferować wszystko to co najlepsze w smartfonowym światku. Poza możliwie najmocniejszą specyfikacją, także oprogramowanie ma bazować na najświeższych rozwiązaniach. Według przecieków chodzi oczywiście o czystego Androida w najnowszej wersji, co w przyszłości miałoby rozwiązać jakiekolwiek problemy związane z aktualizacją. Poza tym system otrzyma szerokie wsparcie dla rozpoznawania gestów i komend głosowych.

Istotne zmiany mają zajść w kwestii wyglądu i jakości wykonania. Po pierwsze X Phone otrzyma fizyczne przyciski regulacji głośności i aparatu, które jednak zostaną umieszczone z tyłu obudowy. Kolejna kwestia to materiały, z jakich zostanie wykonany. Mówi się, że smartfon ten może wykorzystywać elastyczny ekran, a jego obudowa ma być ceramiczna. Jeśli wszystko to okaże się prawdą to możemy przypuszczać, że X Phone będzie nie tylko najlepszym pod względem oprogramowania i konfiguracji sprzętowej, ale także odporności na zniszczenia.

Wszystko to wydaje się być nieco na wyrost i wzbudza liczne wyrazy powątpiewania, jednak z chęcią przekonamy się, że nie przerasta to możliwości Google i Motoroli. O kolejnych nowinkach dotyczących projektu postaramy się informować na bieżąco.