You are here:  / Tania i dobra karta graficzna / Tablet – niezastąpione urządzenie dla każdego

Tablet – niezastąpione urządzenie dla każdego

post by related

related post

Odkąd się pojawiły na rynku jest na nie prawdziwy boom. Tablety multimedialne, bo o nich mowa, znalazły sobie stałe miejsce wśród innych urządzeń mobilnych. Oferta producentów wciąż się powiększa a tablety są coraz bardziej zaawansowanymi urządzeniami. Umożliwiają przeglądanie stron www, słuchanie muzyki, granie w gry komputerowe, czatowanie, robienie zdjęć i nakręcanie wideo, a wszystko to dowolnym momencie – w szkole, w pracy, podczas podróży czy w hotelu.

Na rynku elektronicznym można znaleźć masę urządzeń wyposażonych w system oparty na Androidzie jak i Windowsie. Każdy z systemów na swoich zwolenników i przeciwników. Wybór systemu pozostawiamy Tobie. Radzimy jednak wziąć kilka innych czynników pod uwagę, przed wyborem konkretnego urządzenia. Jeśli chcesz korzystać z tabletu do przeglądanie stron internetowych, sięgnij po tańszy model. Jeśli jednak marzysz o najlepszej wydajności i jakości wykonania, wybierz droższą alternatywę.

Rozmiar ma znaczenie

Najczęściej spotykane są tablety 7 i 10 calowe, choć są mniejsze i większe urządzenia. Większy ekran oznacza większą powierzchnię przewidzianą do pracy, łatwiejsze wprowadzanie tekstu, łatwiejsze przeglądanie Internetu i wiele innych. Z kolei mniejsze ekranu są poręczniejsze i bardziej funkcjonalne. Zmieszczą się wszędzie i dłużej trzymają moc baterii. To na jaki się zdecydować zależy od indywidualnych oczekiwań. Innym ważnym czynnikiem jest rozdzielczość. Im większa, tym lepiej. Szukaj urządzeń z rozdzielczością FullHD. Tablety różnią się też rodzajem ekranu. Mogą mieć matrycę TN lub IPS. IPS cechują się idealnym odwzorowaniem kolorów i szerszym kątem widzenia.

Pozostałe kryteria

Wybierając tablet zwróć uwagę na żywotność baterii. To bardzo ważna cecha, która będzie miała wpływ na użytkowanie urządzenia. Niektóre urządzenia rozładowują się już po 5 godzinach, inne trzymają baterię nawet przez kilka dni. Jeśli chcesz przetrzymywać na tablecie zdjęcia i muzykę, koniecznie weź po uwagę, aby urządzenie miało dużą wewnętrzną pamięci możliwość rozszerzenia pamięci przez kartę SD. Oprócz tego ważne aby tablet miał wejście HDMI, wówczas można go podłączać do telewizora, kamerkę – do rozmów na Skypie czy Bluetooth, do wymiany danych.

Tablet – niezastąpione urządzenie dla każdego
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)