You are here:  / Dobra karta graficzna / Samsung Grand – tabletofon na każdą kieszeń

Samsung Grand – tabletofon na każdą kieszeń

post by related

related post

Samsung słynie z tego, że tworzy ogromną ilość urządzeń, które mogłyby zadowolić użytkowników z praktycznie każdej półki cenowej. Swoją drogą, jest to także główny zarzut pod adresem koreańskiego producenta, bo po co robić kilkanaście średnich smartfonów, zamiast kilku świetnych. Jak w tą atmosferę wpisze się nowy model – Grand?

Smartfonom z niższej i średniej półki cenowej można zarzuć jedno, co moim zdaniem jest ich największą wadą – nie posiadają charakteru, niczym się nie wyróżniają, są po prostu systemem operacyjnym zapakowanym w różnorodne obudowy. Można je co prawda posortować w różnych kategoriach, lepszych lub gorszych wydajnościowo, pod względem aparatu itd., jednak to ciągle zwykłe smartfony. Być może się mylę, jednak Samsung Grand zapowiada się nieco inaczej.

Z pewnością będzie wyróżniał go rozmiar, gdyż 5-calowy ekran to ciągle coś, co robi wrażenie (osobna kwestia „jakie?”). Samo to pozwala twierdzić, że model ten ma być tańszą alternatywą dla wszystkich, którzy marzą o Galaxy Note II. Wyświetlacz będzie pracował w rozdzielczości 800×480 pikseli, co też daje jasno do zrozumienia, że nie jest to żaden high-endowy model. Można śmiało powiedzieć, że taka rozdzielczość jest wręcz zatrważająco mała w porównaniu do wymiarów ekranu.

Wewnątrz urządzenia znajdziemy dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,2 GHz i 1 GB pamięci RAM. Na przechowywanie danych przeznaczono 8 GB pamięci wspierane czytnikiem kart microSD. Do tego należy dodać baterię o pojemności 2100 mAh i zamknąć wszystko w obudowie o wymiarach 76,9×143,5×9,6 mm. Waga Grand to 162 gramy. Być może nie robi to szczególnego wrażenia i przeczy moim początkowym słowom, jednak jeśli dodamy do wszystkiego funkcję S-Voice, obsługę kilku okien na jednym ekranie i możliwość korzystania z dwóch kart SIM, to widać pewną przewagę nad innymi budżetowymi smartfonami.

Oczywiście nie wiemy, jak całość będzie działała w praktyce, jednak mamy nadzieję, że dzięki Samsungowi Grand szersze grono osób będzie mogło cieszyć się z posiadania atrakcyjnego i praktycznego tabletofonu. Nie wiemy też kiedy to nastąpi i jaka będzie dokładna cena urządzenia, a to wszystko sprawie, że na kolejny rok czekamy z jeszcze większą niecierpliwością.

Samsung Grand – tabletofon na każdą kieszeń
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)