?>
You are here:  / Karty graficzne 2015 / Samsung Galaxy Note 7”?

Samsung Galaxy Note 7”?

post by related

related post

Plotka, w której jest pewnie więcej niż tylko ziarno prawdy…

Już jakiś czas temu w sieci ukazały się informacje o tajemniczym urządzeniu Samsunga o nazwie GT-N5100. Po raz pierwszy mieliśmy z nimi do czynienia na początku miesiąca za sprawą benchmarku Nenemark2, jednak wtedy sieć wrzała tylko i wyłącznie od domysłów. Więcej światła na całą sprawę rzucił GLBenchmark. N w nazwie oznacza, zgodnie zresztą z przypuszczeniami, kolejne urządzenie z serii Note, które w tym przypadku ma być wyposażone w ekran o przekątnej 7 cali.

Polityka Smamsunga, choć niektórych razi, wydaje się być oczywista. Skoro na rynku duży sukces odnosi tablet Note 10.1, a smartfon Note II stanowi konkurencję samą dla siebie, to wersja pośrednia – 7-calowa, wydaje się być naturalnym dopełnieniem oferty.

Z informacji krążących po sieci można wnioskować, że Note 7 będzie wyposażony w dobrze znany procesor Samsung Exynos 4412 o taktowaniu 1.66 GHz, wyświetlacz obsługujący rozdzielczość 1280×800 pikseli i system operacyjny Android w wersji co najmniej 4.1.2.

Choć producent nie potwierdził oficjalnie żadnych doniesień, to przypuszczalne jest, że takowe pojawią się podczas nadchodzących targów CES 2013 lub MWC 2013. Biorąc pod uwagę funkcjonalność i nieprzeciętne możliwości nowych Note’ów, już teraz można zaryzykować stwierdzenie, że takie tablety jak Amazon Kindle Fire, Google Nexus 7, iPad mini, czy inne 7-calówki drżą o swoją pozycję. Decydująca okaże się zapewne cena, jednak i ta nie powinna odstraszyć wielbicieli produktów Samsunga.