You are here:  / Tania i dobra karta graficzna / Roccat XTD

Roccat XTD

post by related

related post

Całkiem niedawno jeden z naszych redaktorów snuł rozważania na temat tego, jak zacząć zawodowe granie. Całość zakończył konkluzją, ze niezbędnymi elementami by przygoda z e-sportem była w ogóle możliwa są przede wszystkim nasza ciężka praca oraz sprzęt. Jako, że na temat treningów najwięcej wiedzą zawodowcy, my zajmiemy się przedstawieniem produktu, który będzie odpowiedni dla doświadczonych gamerów.

Firma Roccat w środowisku jest bardzo znana – jej model myszy Roccat Kone[+] zyskał sporą popularność, nic zatem dziwnego, że producent postanowił zaprojektować jej nowe wcielenie. Roccat Kone XTD to laserowy gryzoń, który charakteryzuje się czułością na monstrualnym poziomie – aż 8200 dpi. Czy taka rozdzielczość jest komukolwiek w ogóle potrzebna? Okazuje się, że tak, ponieważ Kone XTD znalazł już wielu zadowolonych nabywców.

Mysz fantastycznie leży w dłoni, chociaż trudno nie uciec od wrażenia, że bardziej zadowolone będą jednak osoby praworęczne. Wykonana jest z materiałów, które sprawiają, że pot przestaje być jakimkolwiek problemem, niestety jednak brak możliwości dostosowania wagi gryzonia do swoich przyzwyczajeń. Producent wykonał jednak kawał fantastycznej roboty przy okazji oprogramowania, które jest dołączane do sprzętu – dzięki niemu będziemy mogli dowolnie zaprogramować 8 znajdujących się na obudowie przycisków czy też stworzyć 5 profili i zapisać je bezpośrednio w urządzeniu, które dysponuje 576KB pamięci.

Dla wielu zaletą będzie również fakt, że producent nie kombinował ze sposobem komunikowania ‚gryzonia’ z jednostką główną i postawił na tradycyjne połączenie na kablu. Sprawia to, że nikt nie będzie miał problemów ze zmiennym sygnałem i czułością myszy ze względu na wyładowane baterie, niestraszne będą także przedmioty, które mogą zakłócić poprawną pracę urządzenia. Co prawda niektórzy zawodowcy uważają, że opór stawiany przez kabel może być decydujący podczas rozgrywki – dlatego i dla nich znaleziono rozwiązanie. W Internecie znaleźć można specjalne podpórki, na których można zawiesić kabel; wtedy problem się rozwiązuje.