You are here:  / Tania i wydajna karta graficzna / Logitech Easy-Switch Keyboard

Logitech Easy-Switch Keyboard

post by related

related post

Firma Logitech słynie z produkcji niezłej jakości akcesoriów do urządzeń elektronicznych, takich jak kontrolery, klawiatury, słuchawki czy piloty uniwersalne. Ostatnio koncern żyje w coraz większej zażyłości z jednym z liderów branży IT – amerykańskim Apple. Po rozszerzeniu funkcjonalności iPada poprzez wydanie bardzo udanej Ultrathin Keyboard (zarówno dla tradycyjnego iPada, jak i jego wersji mini), Logitech skonstruował także urządzenie bardziej uniwersalne.

Ostatnio w ręce wpadła mi klawiatura o wiele mówiącej nazwie Bluetooth Easy-Switch Keyboard. Dzięki standardowemu już dzisiaj interfejsowi połączenia, można ją komunikować w zasadzie z każdym urządzeniem. Easy-Switch oznacza natomiast, że klawiatura może być szybko przełączana między trzema urządzeniami. Jeśli zatem znajdujemy się w pobliżu smartfona, tabletu oraz komputera stacjonarnego, a efektywność naszej pracy zależy od szybkiego przełączania się na wszystkich urządzeniach to jest to produkt stworzony właśnie dla nas. W teorii klawiatura dedykowana jest posiadaczom sprzętu opatrzonego logiem nadgryzionego jabłuszka – w związku z czym jest odpowiednio droższa – ale jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie, by pracowała z elektroniką innych producentów.

Jeśli natomiast pracujemy przede wszystkim w późnych godzinach wieczornych, a czasem i nocnych, ucieszy nas informacja że efektownie zaprojektowane klawisze mają opcję podświetlenia. Co więcej, intensywność podświetlenia wiąże się bezpośrednio z ilością światła, jaka panuje w pomieszczeniu, dzięki czemu jasność klawiszy jest odpowiednia do każdych warunków. Czujniki ruchu powodują natomiast, że urządzenie podświetla się automatycznie, gdy zaczniemy korzystać z urządzenia. Sama klawiatura jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Natychmiast reaguje na stuknięcie w klawisz, które jest wyczuwalne.

Logitech Easy-Switch

W skład całego zestawu oprócz klawiatury wchodzi również w trackpad, który rozpoznaje gesty multitouch. Wodzenie palcem po powleczonej szkłem powierzchni przywodzi na myśl korzystanie z ekranu dotykowego. Osoby przyzwyczajone do korzystania z touchpadów w klasycznym ich rozmiarze mogą czuć się spokojne – Logitech Rechargeable Trackpad jest o wiele większy, dzięki czemu daje pełną funkcjonalność Mac OS. Dla wielu osób ważną informacją będzie fakt, że trackpad jest bardzo odporny na wszelkie uszkodzenia i zarysowania, a jego akumulator ładowany jest kablem USB; zużycie energii możemy ograniczyć dzięki opcjonalnego wyłączeniu urządzenia. Co dodatkowo może zainteresować, dzięki technlogii Bluetooth trackpad działa o odległości nawet 75 metrów od urządzenia.

Czy tę klawiaturę warto zatem kupić? Cóż, jej cena jest skrojona na miarę posiadaczy produktów Apple. Jeśli jednak niezbędne nam jest urządzenie, które potrafi usprawnić pracę pod kilkoma względami, Logitech Easy-Switch Keyboard będzie jednym z najlepszych wyborów. Jest to klawiatura elegancka, atrakcyjna wizualnie, funkcjonalna oraz wygodna. Do ideału brakuje tylko nieco niższej ceny.

Logitech Easy-Switch Keyboard
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)