You are here:  / Tania i wydajna karta graficzna / Kupujesz nowego smartfona? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Kupujesz nowego smartfona? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

post by related

related post

Smartfony już niemal całkowicie wyparły z rynku klasyczne telefony komórkowe, stając się nie tylko narzędziem komunikacji, ale także pracy i rozrywki. O czym jednak należy pamiętać kupując smartfona, by wybrane urządzenie spełniało nasze oczekiwania?
Do czego będziesz używać smartfona?

Współczesne smartfony łączą w sobie przede wszystkim cechy telefonu, aparatu fotograficznego, przeglądarki internetowej oraz odtwarzacza muzyki i filmów, niemniej wiele osób używa ich również jako przenośnej konsoli do gier bądź do sprawdzania i wysyłania poczty elektronicznej czy edytowania dokumentów.

Z tego powodu podstawowym pytaniem, na jakie musimy sobie odpowiedzieć przed podjęciem ostatecznej decyzji, jest: do czego chcemy używać smartfona? Choć teoretycznie każdy smartfon powinien umożliwiać nam wykorzystywanie go do wszystkich wymienionych wyżej celów, przed zakupem musimy zweryfikować najważniejsze parametry techniczne urządzenia lub sprawdzić ranking telefonów, by przekonać się, które modele warto wziąć pod uwagę.
Najważniejsze parametry smartfonów

Do najważniejszych parametrów smartfonów zalicza się wielkość i rozdzielczość ekranu, rozdzielczość aparatu fotograficznego, typ procesora, pamięć RAM, typy łączy, w które wyposażone jest urządzenie, rodzaj karty SIM obsługiwany przez dany model oraz jego dodatkowe funkcje.

Jednak prawdopodobnie najistotniejszym parametrem, który nie może umknąć naszej uwadze, jest system operacyjny. Wśród najpopularniejszych wymienia się Android, Apple iOS oraz Windows Phone, przy czym, jak można się domyślać, każdy z nich ma swoje zalety oraz wady.
Zalety i wady systemów operacyjnych

Do atutów Androida należą bez wątpienia szybkość, szerokie możliwości personalizacji oraz duża liczba aplikacji. Do minusów z kolei – tendencja do zawieszania, zwłaszcza w przypadku korzystania z kilku aplikacji jednocześnie.

Apple iOS cieszy się ogromną popularnością głównie z uwagi na swoją szybkość, stabilność, multimedialny charakter oraz dużą liczbę aplikacji, lecz za jego poważną wadę uznaje się utrudnione przesyłanie danych z komputerów PC – Apple iOS ma najlepszą kompatybilność z urządzeniami Apple.

Z kolei do zalet Windows Phone zalicza się szybkość, stabilność i łatwość obsługi, natomiast wadą tego systemu operacyjnego jest niewielka liczba aplikacji, które pozwalają na zwiększenie użyteczności urządzenia.

Kupujesz nowego smartfona? Sprawdź, na co zwrócić uwagę
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)