You are here:  / Tania i wydajna karta graficzna / Kupujemy tablet dla studenta – jak wybrać sprzęt do nauki?

Kupujemy tablet dla studenta – jak wybrać sprzęt do nauki?

post by related

related post

Dawno już minęły czasy, kiedy studiowanie kojarzyło nam się głównie z długim przesiadywaniem w bibliotece. Dziś uczniowie i studenci korzystają w dużej mierze z zasobów cyfrowych, a dzięki internetowi w łatwy sposób dzielą się notatkami. Czy wiesz, czym powinien wyróżniać się tablet służący głownie do nauki?
Jaki system operacyjny wybrać?

Kupując tablet przeznaczony do nauki, powinniśmy zastanowić się nad tym, jaki system operacyjny będzie najlepszy. Zaletą iOS jest z pewnością duża ilość oprogramowania, które w wielu przypadkach może okazać się przydatne – musimy jednak zwrócić uwagę na to, że często jest ono płatne. Natomiast Android, chociaż nie ma pod tym względem tak bogatej oferty, to wciąż ją poszerza, ulepszając dodatkowo kolejne wersje. Oferuje też sporą ilość bezpłatnych aplikacji. Według wielu osób najlepszym rozwiązaniem będzie jednak Windows; duża ilość oprogramowania, także tego, które w wersji podstawowej przeznaczone jest do używania na komputerach stacjonarnych, pozwala pracować np. w programie CAD czy Photoshop. Co więcej, umożliwia on np. bezproblemowe łączenie się z drukarką.
Odpowiedni ekran i akumulator

Tablet do nauki powinien posiadać spory wyświetlacz o dobrej rozdzielczości (np. laptop acer z euro.com.pl). Jest to szczególnie istotne, jeżeli dużo na nim czytamy bądź piszemy własne teksty. Do najbardziej popularnych modeli wybieranych przez studentów należą te z ekranem o przekątnej 10,1 cala. Kolejnym istotnym aspektem jest wytrzymały akumulator. Wykłady czy lekcje trwają długo, a przecież nie zawsze mamy możliwość, by skorzystać ze źródła zasilania.
Dopasuj urządzenie do potrzeb

Warto pamiętać, że urządzenie powinno zostać także dopasowane do potrzeb konkretnego użytkownika. W przypadku studentów kierunków humanistycznych, którzy tworzą dużo tekstów, priorytetem powinno być wygodne wprowadzanie tekstu czy czytelny wyświetlacz. Z kolei studenci kierunków technicznych powinni posiadać model z możliwością podłączenia myszki oraz zainstalowania wymagających programów technicznych.

W dzisiejszych czasach studiowanie bez własnego tableta lub przenośnego komputera mogłoby być trudne. Wybierzmy model optymalnie dopasowany do naszych potrzeb i możliwości finansowych.

Kupujemy tablet dla studenta – jak wybrać sprzęt do nauki?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)