You are here:  / Tania i wydajna karta graficzna / Jak wybrać najlepszy gps?

Jak wybrać najlepszy gps?

post by related

related post

Nawigacja gps okazuje się niezastąpiona w płynnym poruszaniu się po mieście. Odgrywa ona ważną rolę zarówno w miejscu, które dobrze znamy – wówczas możemy przewidzieć ewentualne korki i wybrać alternatywną trasę podróży. W szczególności jednak, GPS sprawdza się w miastach, które odwiedzamy po raz pierwszy. Nawigacja pomoże w szybkim czasie znaleźć miejsce destylacji w gąszczu ulic i uliczek. Zobacz, czym kierować się przy zakupie najlepszego urządzenia.
Za i przeciw

Wielu przeciwników nawigacji twierdzi, że urządzenie ogłupia kierowców – zamiast zwracać uwagę na znaki drogowe, podążają oni ślepo za wskazówkami z gps. Kierowcy, którzy bacznie śledzą gps mogą jednak o wiele szybciej dostać się do celu, w porównaniu do tych polegających jedynie na orientacji w terenie. W każdej dziedzinie należy zachować zdrowy rozsądek. Umiejętne korzystanie z nawigacji może przysporzyć o więcej korzyści niż szkód. W sklepach można znaleźć kilkadziesiąt modeli urządzeń. Czym kierować się przy wyborze gps?
Gps samochodowe czy mapy w smartfonie?

Po pierwsze warto zastanowić się czy potrzebujemy autonomicznego urządzenia, które instaluje się w samochodzie czy wystarczy nam nawigacja zainstalowana w telefonie komórkowym. Gps samochodowe mają zazwyczaj duży ekran dotykowy, który instaluje się na stałe w aucie. Najnowsze modele pojazdów mają gps wbudowane w konsolę. Takie nawigacje są proste w obsłudze, bardzo intuicyjne i czytelne. Aby korzystać z nawigacji w komórce należy zainstalować w aparacie specjalnego oprogramowanie lub ściągnąć aplikację z mapami z Internetu. Z takiej nawigacji można korzystać kiedy tylko chcemy – podczas spaceru, wycieczki rowerowej czy jazdy na nartach. Obsługa gps z telefonu jest bardziej skomplikowana niż w przypadku zestawu samochodowego. Poza tym, aplikacja może się zawieszać.
Jakość i aktualność map

Mapy to jeden z najważniejszych elementów gps. Powinny być one bardzo dokładne i aktualizowane na bieżąco – z roku na rok do dyspozycji kierowców jest coraz więcej dróg i autostrad. Nawigacja powinna posiadać bazę dróg zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Na mapach powinny być zaznaczone wszelkiego rodzaju miejsca użyteczności publicznej, restauracje i hotele, centra rozrywki i siedziby firm. Oprogramowanie gps powinno umożliwiać zmianę widoku z 2D na 3D. Poza tym, ważne jest aby informowała o natężeniu ruchu w danej chwili, a także posiadała różne opcje przeliczania trasy – kierowca powinien móc zadecydować czy pojechać najszybszą, optymalną czy najkrótszą drogą. Zobacz najlepsze gps z euro

Jak wybrać najlepszy gps?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)