You are here:  / Testy kart graficznych / Jak urządzić pokój gracza?

Jak urządzić pokój gracza?

post by related

related post

Każdy z nas, graczy, chciałby pochwalić się swoim sprzętem komputerowym, który najlepiej gdyby był jak najbardziej nowoczesny i najmocniejszy. Są gracze dla których sam komputer to za mało i idą o krok dalej urządzając swój własny pokój tzw. Gamer Room, czyli pokój gracza. W tym poradniku pokażę na co zwrócić uwagę, a czego należy unikać.

#1 Porządek

Jak urządzić pokój gracza? To proste! Porządek. Kwestia wydaje się banalna, niemniej jednak jest to absolutna podstawa i nie można tego pominąć. Gdy wchodzimy do obcego pokoju to co się rzuca w oczy to właśnie porządek. To on odpowiada za pierwsze wrażenie. A co jeżeli spodziewamy się ważnego gościa? Zazwyczaj sprzątamy w naszym pokoju jeżeli jest taka potrzeba, więc jak widać działa to w obydwie strony.

jak urządzić pokój gracza

Część z nas śpi w tym pokoju , przesiaduje długie godziny na komputerze grając lub po prostu przeglądając internet, czasami je kolację lub inny posiłek, a nawet pracuje, więc nie trudno o bałagan. Legenda głosi, iż gdyby wyciągnąć wszystkie okruchy z klawiatury, można by mieć z tego drugie śniadanie – być może coś w tym jest 🙂

jak urządzić pokój gracza

Wystarczy porządek w pokoju i wszystko staje się łatwiej dostępne i estetyczne. Oczywiście nie wystarczy bezmyślne poukładanie ubrań z krzesła do szafy i powycierania kurzu, czasami trzeba się wykazać inwencją twórczą i rozmieścić nasz sprzęt by „znajdował się w centrum uwagi” – w końcu to ma być Gaming Room co nie?

Również trzeba zwrócić uwagę by nasz pokój nie był „przepełniony” różnego rodzaju elementami, jak np. na każdej wolnej ścianie rozwieszony plakat bohatera naszej ulubionej gry,ale jeden lub dwa w ciekawym miejscu nie zaszkodzą. Dobrym sposobem jest minimalizm, ale bez przesady – nikt nie chce oglądać gołych ścian.

jak urządzić pokój gracza

Jeżeli posiadamy w naszej kolekcji gier dużą ilość wersji pudełkowych, zamiast trzymać w różnych miejscach, warto lepiej umieścić je razem w widocznym miejscu. Dobrze przemyślany „skład” będzie się świetnie komponował z naszym sprzętem i podkreślał swoje znaczenie. Miłym akcentem są też różnego rodzaju gadżety, figurki ale trzeba pamiętać – co za dużo to niezdrowo.

#2 Kable

Niestety sporo osób nie zwraca uwagi na ten aspekt a jest on równie ważny co porządek w naszym pokoju gdyż się do tego w pewnym stopniu przyczynia. Wszystkich kabli nie da się „ominąć” przy podłączeniu naszego blaszka lub konsoli, możemy co najwyżej je zamaskować lub część urządzeń zamienić na bezprzewodowe tym samym zmniejszając liczbę podłączonych przewodów .

jak urządzić pokój gracza

Komputery, konsole, monitory, telewizory, routery, głośniki, drukarki i wiele tym podobnych potrzebują zasilania, a więc niezbędnych kabli których potrafi sporo przybyć. Oczywiście możemy wszystkie w miarę możliwości schować za biurkiem/szafką tak aby nie wystawały na widoku lub poprowadzić część z nich wzdłuż biurka, ale czasami nie ma możliwości i jest z tym problem, co wtedy? Na ratunek przybywa maskownica do kabli.

jak urządzić pokój gracza

Dzięki maskownicy do kabli możemy sprytnie zakamuflować sporą część przewodów w tym małym niepozornym aczkolwiek ładnym pojemniku. Możemy nawet zmieścić całą listwę zasilania. Na aukcjach internetowych jest masa różnego rodzaju maskownic i możemy dopasować rozmiar oraz wygląd w zależności od potrzeb. Cena takiego przedmiotu to okolice 80 zł (w zależności od wielkości).

jak urządzić pokój gracza

Zamiast maskownicy możemy użyć spinek lub nawet w ostateczności kawałek druta – jeżeli mamy kilka lub nawet kilkanaście przewodów, możemy je razem związać, w ten sposób kable nie są porozrzucane, wygląda to bardziej estetycznie i nie musimy się martwić, że zostaną poplątane. Jest to tani, ale bardzo skuteczny sposób.

Podsumowanie

Utrzymanie czystego pokoju oraz sprawna organizacja przewodów nie przenosi się na koszty, jedynym wyjątkiem może być tutaj maskownica do kabli oraz spinki. Wystarczy odrobina wolnego czasu i chęci aby pokój wyglądał tak jak powinien – w końcu od czegoś trzeba zacząć.

Pamiętaj! Musi być czysto i schludnie, ale najważniejsze abyś to TY czuł się najlepiej w swoim pokoju.

Dzisiaj zostały opisane podstawy. Sprawdź TUTAJ jak rozmieścić swój sprzęt w pokoju:

Polub naszą stronę na Facebooku, a nie ominą Cię najnowsze wpisy.