You are here:  / Tania i wydajna karta graficzna / Google Nexus 7

Google Nexus 7

post by related

related post

Liczba będących w sprzedaży tabletów opartych na systemie operacyjnym Android może przyprawić o ból głowy. Jest to jedyny OS, który zarządza pracą urządzeń najtańszych, jak i tych z górnej półki. Dzisiaj przedstawimy produkt może nie nowy, ale taki, który wciąż trzyma wysoki poziom i jest jednym z lepszych w swojej klasie.

Siedmiocalowy Google Nexus, bo o nim mowa, to bardzo popularny sprzęt. Stojąca za produktem firma znana jest na całym świecie, nawet osobom, które z technologią nie mają zbyt wiele wspólnego. Jednak taka sytuacja powoduje, że wszystko co sygnowane logiem internetowego giganta poddawane jest surowej ocenie. Nexus broni się do dzisiaj.

Bardzo dobre jest już pierwsze wrażenie – jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie, chociaż wyposażenie jest dość ubogie, czy raczej standardowe. W pudełku, obok samego tabletu i instrukcji obsługi z kartą gwarancyjną znajdziemy jedynie ładowarkę oraz kabel USB. Wszystko zaczyna się jednak chwilę po uruchomieniu urządzenia. Ekran o przekątnej 7 cali i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli robi świetne wrażenie, a błyszczącą matrycę dość trudno porysować. Na wyposażeniu znajduje się system Android w wersji 4.2 Jelly Bean, mamy zatem dostęp do wszystkich nowości, które dla swoich klientów szykuje Google. Zadowoleni powinni być również gracze – tabletem zarządza jednostka Tegra 3 z czterordzeniowym procesorem o taktowaniu 1,2 GHz. Producent obiecuje, że w urządzeniu znajdziemy 16 GB pamięci użytkowej, niemniej ta liczba jest nieco mniejsza. Całość wspomaga 1 GB pamięci RAM.

Google Nexus 7

W obudowie nie zamknięto również modemu, przez co – by połączyć się z Internetem – będziemy skazani na przebywanie w obrębie sieci Wi-Fi. Połączenie bezprzewodowe działa jednak bez zarzutu, łączyć możemy się również ze starszymi urządzeniami. Miło natomiast, że Google postanowiło wyposażyć Nexusa w moduł GPS – podczas mojej krótkiej przygody z tym urządzeniem nieraz okazywał się być bardzo przydatny, chociaż trzeba przyznać, że wtedy bateria nie jest zbyt wydajna. Bardzo zadowolony byłem natomiast z przesyłania informacji za pomocą standardu Bluetooth 3.0.

Samo używanie tabletu jest niezwykle wygodne i intuicyjne. Ekran reaguje na najmniejszy nawet dotyk, przy okazji obsługując gesty wykonywane za pomocą wielu punktów dotyku. Matryca IPS zapewnia bardzo szeroki kąt widzenia co jest nie bez znaczenie, kiedy w ekran wpatruje się kilka osób. Głośniki są raczej średnie, ale jest to standardowa bolączka tego typu urządzeń.

Najważniejsze jest jednak, że podczas użytkowania nie natrafiłem na żadne przeszkody, wszystko działa zachwycająco płynnie i szybko, a bateria wytrzymuje około 6, 7 godzin podczas intensywnego korzystania. Rozmiar sprawia, że będzie się na nim wygodnie pracować również tym, których natura nie obdarzyła dużymi dłońmi. Oczywiście w kwestii czytania e-booków Nexusowi daleko do czytników z e-papierem, jednak nawet w tej sytuacji radził sobie nieźle. W największym skrócie jest to sprzęt naprawdę godny polecenia – tak dla młodszych, jak i starszych.

Google Nexus 7
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)