You are here:  / Testy kart graficznych / Google Art Project – galeria sztuki w przeglądarce

Google Art Project – galeria sztuki w przeglądarce

post by related

related post

Są tu jacyś użytkownicy przeglądarki Google Chrome? Jeśli tak, to mamy dla was ciekawostkę. Gigant z Mountain View wypuścił dodatek, który wprowadza nieco świeżości i pozwala zamienić komputer w miniaturową galerię sztuki, a dokładnie „nową kartę” w przeglądarce.

Sztuka w sztuce

Dzięki temu rozszerzeniu, po otwarciu nowej karty naszym oczom ukazują się obrazy z całego świata. Mowa o Google Art Project, czyli darmowy dodatek, który pozwala nam obejrzeć zbiory najwybitniejszych artystów takich jak Vincent van Gogh, Joseph Vernet czy Claude Monet. Odpowiedzialny za ten oryginalny, a jakże genialny i wprowadzający nieco sztuki w szarej codzienności jest Google Cultural Institute.

google art project

Obrazów jest ogromna liczba i nie sposób ich wszystkich obejrzeć. W lewym dolnym rogu znajduje się mała ikona do przewijania obrazów oraz informacje o obrazie, artyście oraz muzeum w którym się znajduje dany obraz. Wystarczy kliknąć na te informacje, a zostaniemy przekierowani na nową stronę w której są opisane jest więcej szczegółów takich jak rok wykonania, wymiary, użyta technika wykonania.

google art project

Pomysł okazał się w strzałem w dziesiątkę. W ciągu kilku godzin dodatek został pobrany ponad 70 tysięcy razy, a to sporo zważywszy na to iż działa tylko z przeglądarkami desktopowymi Google Chrome. Oczywiście samo rozszerzenie nie traci na praktyczności, gdyż dostęp do najczęściej odwiedzanych stron mamy klikając w ikonę w prawym dolnym rogu.

google art project

Dodatek do ściągnięcia w Google Web Store

A wy co sądzicie o tego typu sztuce? W czasach, gdy ludzie rzadziej odwiedzają muzea, takie działanie ma sens? Dajcie znać w komentarzu, jaka jest wasza opina na ten temat.

Google Art Project – galeria sztuki w przeglądarce
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)