Wentylatory Corsair Air Series Quiet Edition AF140 i SP120 – przyjemna cisza w obudowie

Corsair Air Series Quiet Edition recenzja

Dzisiaj zajmiemy się świetnymi wentylatorami Corsair Air Series Quiet Edition AF140 i SP120 przeznaczone do obudowy komputerowej oraz chłodzenia CPU, które łączą w sobie jakość wykonania, wydajność, ciszę i ponadprzeciętny wygląd… jak na wentylatory.

­

­

  ­

Corsair AF140

AF140 Quiet Edition marki Corsair, to wentylatory o średnicy 140 mm, przeznaczone do obudów komputerowych. Posiadają łożysko hydrauliczne i generują hałas na poziomie 24 dBA, a gumowe narożniki i cienkie łopatki redukują hałas i wibracje.

Corsair Air Series Quiet Edition recenzja

Maksymalna prędkość obrotowa wynosi 1150 obrotów na min. Wyposażone są w złącze 3-pin i reduktor napięcia dzięki któremu można regulować napięcie zasilania od 7 do 12 V. Do zestawu dołączone są 3 pierścienie: czerwony, niebieski i biały, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomalować pierścienie na dowolny kolor lub kupić wersję z podświetleniem.

Corsair Air Series Quiet Edition recenzja

Największym plusem natomiast jest to że przy poniżej 1000 obrotów wentylatory są praktycznie niesłyszalne, dlatego warto wymienić dołączone do obudowy stare wentylatory, które generują niepotrzebny hałas. A jak wielka jest różnica? Odpowiedź znajdziecie w filmiku poniżej.

 

Corsair SP120

Corsair Air Series SP120 Quiet Edition to wentylatory o średnicy 120mm przeznaczone do coolerów CPU, które generują hałas na poziomie 23dB, a ich prędkość obrotowa wynosi 1450 obr./min. Podobnie jak AF140 – Corsair SP120 posiadają łożysko hydrauliczne oraz gumowe narożniki i cienkie łopatki.

Corsair Air Series Quiet Edition recenzjaKażdy modder również doceni dołączone kolorowe pierścienie, które świetnie wkomponują się zwłaszcza w obudowie z szybą. Możliwości jest wiele i każdy znajdzie lub wymyśli coś dla siebie, minusem natomiast jest niestety cena – około 60 zł za 1 wentylator to dość sporo.

 

Hałas

A jak wielka jest różnica pomiędzy dołączonymi w zestawie z obudową lub Coolerem CPU, a wentylatorami Corsair Air Series Quiet Edition? Odpowiedź znajdziecie w filmiku poniżej od 6:32 ale polecam obejrzeć całość (niestety nie jest po polsku).

I jak? Słychać różnicę? 🙂 Myślę, że może jednak warto zainwestować, jeśli ktoś ceni sobie ciszę. Co o tym myślicie?

1 Komentarz o "Wentylatory Corsair Air Series Quiet Edition AF140 i SP120 – przyjemna cisza w obudowie"

  1. Fajne rozwiązania, choć niezbyt tanie. A jeśli ktoś ceni ciszę powinien spróbować także opcji w pełni pasywnej, taki sprzęt opisałem na podstawie własnych doświadczeń na moim blogu w zakładce Technologie, zapraszam 🙂
    Grzegorz Deuter ostatnio opublikował…Naturalny energetyk – woda z wnętrza kokosaMy Profile

Napisz komentarz

Your email address will not be published.


*


CommentLuv badge