You are here:  / Testy kart graficznych / Asus Maximus VII Hero płyta główna dla graczy recenzja

Asus Maximus VII Hero płyta główna dla graczy recenzja

post by related

related post

Asus Maximus VII Hero to płyta główna z serii ROG, czyli stworzona z myślą dla najbardziej wymagających graczy. Agresywna czarno czerwona kolorystyka, nowoczesne rozwiązania oraz możliwości bardzo wysokiego O.C. sprawiają, że Asus Maximus VII Hero jest jedną z najlepszych płyt głównych dla podstawki LGA1150.

Od graczy dla graczy

Płyta główna Asus Maximus VII Hero z chipsetem Z97 przystosowana jest do procesorów Intel serii i7/i5/i3/Pentium oraz Celeron czwartej i piątej generacji z podstawką LGA1150. Oprócz obsługi takich złącz jak M.2 do szybkich SSD czy 8 x SATA III, płyta posiada rozwiązania godne uwagi gracza.

Asus Maximus VII Hero

LANGuard oraz GameFirst III odpowiadają za płynną łączność sieciową i eliminację tzw. lagów, docenią to zwłaszcza gracze „sieciowi”. Dodatkowo pojawił się układ dźwiękowy SupremeFX, który dostarcza jakość brzmienia 7.1 zbliżoną do dedykowanej karty dźwiękowej. Jest to jeden z najlepszych zintegrowanych układów dźwiękowych z jakim miałem do czynienia.

Aplikacja Sonic Radar II wyświetla nakładkę, która pokazuje, co zamierzają przeciwnicy i koledzy z drużyny. Wskazuje dokładny kierunek skąd dobiegają dźwięki strzałów, kroki, zawołania czy okrzyki. Ułatwia ona graczom wyszukiwanie przeciwników na polu walki i zwiększa ich przewagę w grze.

Asus Maximus VII Hero

Technologia KeyBot, umożliwia dodanie nowych funkcji do klawiatury. Oprogramowanie pozwala przypisać makra do klawiszy funkcyjnych i utworzyć skróty czy komendy. Wybrane klawisze można tak zaprogramować, aby uruchamiały wybrane aplikacje lub szybko logowały gracza.

Charakterystyka

Układ zasilania procesora jest ośmiofazowy. Cewki Ferrite Chokes wytrzymują prąd 60A, a to oznacza wysokie i bezpieczne możliwości podkręcania, nawet przy użyciu ciekłego azotu.

Asus Maximus VII Hero

Sloty RAM znajdują się powyżej pierwszego złącza karty grafiki, oprócz tego posiadają zaczepy tylko z jednej strony, a więc pamięci można wymieniać bez wyjmowania karty graficznej co często się zdarza w małych komputerach. Obok slotów znajdują się podświetlane przyciski Start oraz Reset – bardzo przydatne dla „testerów”, którzy nie montują płyty w obudowę.

Oprócz tego znajdziemy przyciski MemOK! (resetuje i ładuje bezpieczne ustawienia dla pamięci RAM), przycisk Keybot (wł/wył funkcję KeyBot – patrz wyżej), oraz licznik POST, który swoją drogą wygląda efektownie w nocy.

Asus Maximus VII Hero

Złącze EPS znajduje się poziomo, zapinką ku górze przy krawędzi płyty co powoduje, że w przypadku małej obudowy, podłączenie może być problematyczne. Oprócz tego dostajemy aż 8 portów SATA III, jedno złącze M.2 i jedno złącze PS/2 za co należą się duże plusy…

…ale są też i minusy, mianowicie sześć portów USB na panelu wejścia-wyjścia z czego tylko 4 są USB 3.0 – to za mało.

Asus Maximus VII Hero

Podświetlenie

Asus Maximus VII Hero charakteryzuje się bardzo efektownym podświetleniem, a te docenią zwłaszcza ci, którzy posiadają obudowę z oknem lub z „otwartą” pokrywą.

Asus Maximus VII Hero

Podświetlona została ścieżka oddzielająca obszar odpowiadający za dźwięk oraz chipset na kolor czerwony. Przy połączeniu z moją obudową Corsair Obsidian 750D, zdjęcia nie są w stanie oddać tego jak niesamowicie wygląda podświetlenie, zwłaszcza w nocy. Niestety koloru nie da się zmienić, można ewentualnie wyłączyć podświetlenie w BIOS/UEFI.

Podsumowanie

Asus Maximus VII Hero jest płytą zdecydowanie godną polecenia i docenią ją wszyscy, zwłaszcza gracze. Cena? 840 zł, a więc dosyć sporo lecz w zamian dostajemy płytę naszpikowaną najnowszymi technologiami i nieprzeciętnym wyglądzie.

Alternatywą może być również Asus Maximus VII Ranger, który nie posiada podświetlenia chipsetu i ma o 2 porty SATA III mniej, ale za to jest tańszy (cena 700 zł) – wybór należy do Ciebie. W obu przypadkach, zdecydowanie warto. Płyta do kupienia m.in. w Morele.net

Asus Maximus VII Hero płyta główna dla graczy recenzja
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)