You are here:  / Tania i wydajna karta graficzna / 5 gier, które ucieszą posiadaczy PlayStation 4

5 gier, które ucieszą posiadaczy PlayStation 4

post by related

related post

Mikołajki już w tym tygodniu, a Święta Bożego Narodzenia niewiele później – mnóstwo mamy zatem okazji, by nieść bliskim radość kupując im prezenty. Całkiem niedawno proponowaliśmy, jakie podarunki sprawić mężczyznom, dzisiaj natomiast zajmiemy się graczami. W związku z faktem, że przed kilkoma dniami polską premierą miała konsola PlayStation 4, przyjrzymy się grom, w które już teraz możemy się zagłębić. Co więcej, grom, w które zagłębić się warto!

AC4Assassin’s Creed IV: Black Flag – Edycja Bukaniera – seria Assassin’s Creed towarzyszy nam już od kilku lat. Pierwsza jej odsłona dzisiaj już nikogo nie porywa, niemniej w czasach, gdy była nowością wielu specjalnie dla niej kupowało konsolę bądź nowy komputer. Pewne rzeczy się jednak nie zmieniają, jak chociażby fakt, że dla czwartej pełnoprawnej części opowiadającej o losach wojny między Bractwem Asasynów i Templariuszami warto kupić konsolę. Tym razem wcielamy się w postać Edwarda Kenway’a, młodego i buntowniczego pirata, który zdążył już wzbudzić respekt innych, złowrogich postaci pływających po wzburzonych wodach mórz i oceanów. Realia XVIII wieku stoją przed nami otworem w najbardziej kompletnym świecie, jaki powstał na potrzeby serii AC. W edycji specjalnej, oprócz płyty z grą, znajdziemy również dodatkową zawartość w grze, figurkę Kenway’a oraz kilka innych atrakcji.

Battlefield 4 – gratka dla fanów sieciowych strzelanek, nie oznacza to jednak, że wielbiciele trybu single nie znajdą tu nic dla siebie. Kampania dla pojedynczego gracza to raczej poligon i przetarcie przed daniem głównym, którym jest multiplayer właśnie. Twórcy zadbali, byśmy zapoznali się ze wszystkimi możliwościami i aspektami gry, które doszlifować do perfekcji będziemy mogli podczas rozgrywki wieloosobowej. Triumfalny powrót święci tryb dowódcy, który zmienia charakter rozrywki – osoba, która zarządza zasobami i podziałem dóbr na polu walki gra raczej w coś na kształt strategii czasu rzeczywistego (możliwe jest to również na tablecie). Bardzo istotnym elementem jest fakt, że w swoje strategii wykorzystać możemy otoczenie – od akwenów wodnych, aż po budynki. Wspominaliśmy o silniku graficznym? Frosbite 3 oferuje naprawdę doskonałą grafikę.

Call of Duty: Ghosts – w zestawieniu nie mogło zabraknąć również najpoważniejszego rywala do miana najlepszego shootera sieciowego dla B4, czyli CoD: Ghosts. Tutaj kampania dla gracza pojedynczego opiera się na walce o dominującą pozycję w świecie, którą straciła Ameryka. Zastosowano sporo nowych rozwiązań, w tym możliwość wykorzystania w naszym oddziale psa bojowego, o którym było już do tej pory naprawdę głośno w Internecie. Jeśli zaś chodzi o tryb wieloosobowy, to gracz dostanie możliwość indywidualizowania swojego bohatera – co prawda nie na skalę, jaką znamy z gier RPG, ale też nie o to w strzelankach chodzi. Ghosts jako pierwsze wykorzystują możliwości nowego IW Engine.

FIFA 14 – kolejna edycja najlepszej gry piłkarskiej na świecie. Wersja na konsolę nowej generacji wprowadza sporo innowacji w kwestii rozgrywki, a od graczy wymagać będzie jeszcze większej zręczności w kwestii sterowania wirtualnymi zawodnikami. Denerwowały was kiepskie strzały z poprzednich edycji? Tym razem będziemy mieli kontrolę nad tym, czy z dystansu uderzymy mocno, nad ziemią czy też technicznie. Mozolny drybling? Ten problem też został naprawiony. Irytowało was, że trudno zagrać podkręconą piłkę za plecy obrońców? Z tym również nie będzie problemu, oczywiście jeśli opanujemy to zagranie. Plus kapitalny i wieczny tryb wieloosobowy.

Need for Speed: Rivals – kolejna edycja jednej z najpopularniejszych gier wyścigowych wszechczasów. Tak samo jak w doskoałym Hot Pursuit wcielić się będziemy mogli zarówno w kierowców nagminnie łamiących przepisy jak i policjantów, którzy ich ścigają. I podobnie jak w grze z 2010 roku, tak i tutaj świat gry leży na pograniczu single i multi, integracja idzie jednak o wiele dalej. Z kolei na konsolach nowej generacji takie rozwiązanie pojawi się po raz pierwszy. Natomiast za grafikę odpowiada wspomniany już przy okazji opisu gry Battlefield 4 silnik Frosbite 3. Jeśli zatem chcesz sprawić radość wielkiemu fanowi wyścigów, to Rivals będzie doskonałym pomysłem.

5 gier, które ucieszą posiadaczy PlayStation 4
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)